08:57
STOP БУЛІНГ

19 січня 2019 року набув чинності Закон України від 18.12.2019 року № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

Так, Закон України «Про освіту» доповнено пунктом, яким передбачено, що булінг (цькування) це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Типовими ознаками булінгу (цькування) є:

 • систематичність (повторюваність) діяння;
 • наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);
 • дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

Керівник закладу освіти має забезпечувати створення у закладі освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування).

 

Правила поведінки здобувача освіти

в дошкільному закладі.

 • Батьки повинні своєчасно приводити дитину до закладу дошкільної освіти, без запізнення (до 8.00).
 • Батьки або особи, що за їх дорученням приводять дитину в ЗДО, мають передати її вихователю. Не припустимо відправляти дитину до дитячого садка саму, без супровіду дорослого.
 • Приводити дитину в дошкільний заклад потрібно охайною, в чистому одязі.
 • Приводити в садок здорову дитину, повідомляти вихователям про її самопочуття вдома та незвичайні випадки (падіння, ушкодження, скарги на погане самопочуття тощо).
 • Вихователь зобов`язаний щодня оглядати дитину з метою своєчасного виявлення ознак хвороб (сипу, розчосу, загноєння очей), нездужання (головний біль, хворе горло), тілесних ушкоджень (синці, подряпини, гулі тощо).
 • Якщо під час ранкового прийому у дитини виявлено ознаки хвороби, батьки зобов`язані звернутися до лікаря за консультацією або медичною допомогою.
 • Батьки повинні своєчасно повідомляти адміністрацію закладу про хворобу дитини та інші причини її відсутності в ЗДО за телефоном 22-53-72\
 • При невідвідуванні дитиною дошкільного закладу більше 3-х днів необхідно надати довідку від лікаря.
 • Батькам треба заздалегідь повідомляти вихователя щодо осіб, яким вони доручають забрати дитину із ЗДО. В окремих випадках таке доручення оформляється письмово.
 • Вихователь не має права віддавати дітей із ЗДО неповнолітнім дітям, батькам в нетверезому стані.
 • Плата за харчування дитини в дошкільному закладі вноситься не пізніше 15 числа поточного місяця.
 • Вихователь не несе відповідальність за збереження прикрас (сережки, хрестики тощо).
 • Виконання правил для всіх батьків обов’язкове.

 

Із метою створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти розроблений план.

План заходів щодо запобігання та протидії булінгу ЗДО №14 М. Херсона

Назва заходу

Цільова аудиторія

Термін виконання

Відповіда-льний

Інформаційно-профілактичні заходи

1.

Видати наказ про запобігання булінгу в дитячому садку.

Працівники дитячого садка

Березень

2019

Керівник.

 

2.

Провести інструктаж для всіх працівників закладу освіти №2637 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії боулінгу (цькуванню)».

Працівники дитячого садка

Березень

2019

Керівник,

вихователь методист

3.

Вивчення законодавчих документів, практик протидії цькуванню.

Колектив закладу

Березень, квітень

2019р.

Керівник,

вихователь методист.

4.

Круглий стіл для педагогічного колективу

« Безпечний дитсадок. Маски булінгу»

Педагогічний колектив

Квітень

2019р.

Керівник,

вихователь методист,

вихователі.

5.

Контроль стану попередження випадків булінгу.

Педагогічний колектив

Щоквартально, у разі необхідності.

Керівник,

вихователь методист.

6.

Обговорення питання протидії боулінгу на загальних батьківських зборах в ЗДО .

Батьки

вихованців

Травень

2019р

 

Керівник, вихователі.

Формування навичок дружніх стосунків здобувачів освіти.

 

1

Проведення ранкових зустрічей з метою формування навичок дружніх стосунків.

Вихованці закладу

Упродовж року

Вихователі

2

Робота відео залу. Перегляд мульт- та кінострічок відповідної спрямованості.

Вихованці закладу

Упродовж року

Вихователі

3

Створення морально безпечно освітнього простору, формування позитивного мікроклімату та толерантної міжособистісної взаємодії в ході годин спілкування, занять, прогулянок та ігрової діяльності.

Вихованці закладу

Упродовж року

Вихователі

4

Проведення заходів в рамках тематичного тижня». Тиждень дитячих мрій та добрих справ».

Вихованці закладу, батьки

Травень

Вихователі

Робота з батьками

1

Консультації для батьків:

- «Протидія цькуванню в

дитячому колективі»;

- «Булінг від «А» до «Я»;

- «Стоп насильству в

сім`ї».

Батьки вихованців

Упродовж року

Вихователі

2

Інформаційна робота через веб – сайт дитячого садка.

Батьки вихованців

Упродовж року

Вихователь методист

           

 

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв

Про випадки цькування, порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування).

 

Учасники освітнього процесу подають заяву директору про випадки булінгу по відношенню до дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу.

 1. Директор дошкільного закладу розглядає заяву в день її подання та видає наказ про проведення розслідування.
 2. Директор закладу для прийняття рішення за результатами розслідування створює наказом Комісію з розгляду випадків булінгу (цькування) та скликає її засідання. До складу Комісії входять директор, педагогічні працівники (у тому числі психолог), батьки постраждалого та булера для прийняття рішення за результатами розслідування та виконання відповідних заходів реагування.
 3. Проводиться повне та неупереджене розслідування щодо випадків булінгу (цькування) з залученням осіб від яких отримали інформацію.
 4. Рішення Комісії реєструється в окремому журналі, зберігається в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.
 5. Потерпілий чи його законний представник також можуть звернутися відразу до уповноважених підрозділів органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Служб у справах дітей з повідомленням про випадки булінгу (цькування).

 

У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний із цим, то він може звертатися до органів Національної поліції України із заявою.

Керівник закладу повідомляє про терміни, порядок реагування на доведені випадки булінгу, відповідальність осіб, причетних до булінгу та процедуру розгляду відповідно до законодавства.

 

 • Згідно з КУпАП Стаття 173-4. булінг учасника освітнього процесу тягне за собою накладання штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів або від 20 до 40 годин громадських робіт.
 • Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, штраф становитиме від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи від 40 до 60 годин.
 • Булінг, вчинений малолітньою або неповнолітньою особою, тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють
 • Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу учасника освітнього процесу тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням до 20 відсотків заробітку.
Переглядів: 64 | Додав: sagaidachnui38 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar